Gümrük İşlemleri

Customs Support, Avrupa’daki işletmelere daima hızlı, doğru ve uyumlu gümrük hizmetleri sunar.

  • İthalat, ihracat ve transit işlemlerinde kapsamlı gümrük hizmetleri
  • 1900'u aşkın sektörde tecrübeli gümrük uzmanı
  • Dijital inovasyonla geliştirilmiş gümrük hizmetleri
customs clearance image
Hizmetlerimiz

Engelleri aşıyoruz

Ürünlerinizin serbest dolaşımı için gümrük işlemleri şarttır. Ancak gümrük koşulları ve düzenlemeleri sürekli olarak değişmektedir. Buna ithalat ve ihracat işlemlerinizde karşılaşacağınız teknik terimler de eklenince, gümrük süreçlerinizi etkili bir şekilde yönetmek zor olabilir.  Benzer şekilde; ürünlerin yanlış sınıflandırılması, hatalı vergi hesaplamaları ve etiketleme sorunları gibi problemler, ithalat ve ihracat işlemlerinizde tedarik zincirinde gecikmelere sebep olabilir. Customs Support, her türlü gümrük işlemindeki uzmanlığıyla yanınızdadır. Bizimle iletişime geçin, gümrük işlemlerindeki engelleri aşmanıza yardımcı olalım.

Gümrük süreçlerini optimize ediyoruz

Genel olarak gümrük işlemleri, beş aşamadan oluşur: Gümrük beyannamesi, ön inceleme, doğrulama, gümrük raporu ve ürünlerin gümrükten geçişi. Tüm bu gümrük işlemleri sürecinde sizi destekleyebilir veya sizin yerinize tüm süreci üstlenebiliriz. Karşılaştığınız zorluklara göre somut öneriler sunar ve uzman tavsiyeler veririz.
Avrupa’nın önde gelen gümrük uzmanı olan Customs Support, gümrük işlemleri hizmet sağlayıcınız olarak yanı başınızda!

Gümrük hizmetleri

Customs Support, Avrupa ve Birleşik Krallık’taki uzman gümrük danışmanları sayesinde sizin gibi işletmelere daima hızlı, doğru ve uyumlu gümrük hizmetleri sunar.

Image
""

İthalat, İhracat ve Transit Hizmetleri

Üçüncü ülkelerle ithalat veya ihracat yapan şirketlere eksiksiz gümrük hizmetleri sunuyoruz. Risk değerlendirmeleri yapıyor, evraklarınızı tamamlıyor ve kontrol ediyor, yönetim sürecini üstleniyor, sevkiyatınızın maddi denetim sürecinde destek oluyor, KDV üzerine danışmanlık sunuyor ve çok daha fazlasını yapıyoruz. Ürünlerin serbest dolaşıma sokulmadan AB içinde taşınması gerekiyorsa, dolaşımın sekteye uğramaması için gerekli T-1 belgelerini hazırlıyoruz. Gümrük hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın:

Customs Support, Baştan Sona Gümrük Hizmetleri Sunar
Tüm Avrupa’da hızlı, doğru ve uyumlu hizmet
Full service digital

Tam Hizmet Gümrük Uzmanlığı

Beyannamelerin işlenmesinden danışmanlığa, tedarik zinciri optimizasyonundan konteyner gaz ölçümlerine kadar, gümrük süreçlerinizin en başından sonuna dek yanınızdayız

Growth

Deneyimli Uzmanlar

Sektörde 20 yılı aşkın gümrük deneyimleriyle 1700’den fazla uzmanımız, tüm Avrupa’da en yüksek uyumluluk standartlarını karşılar

Digital Cloud

Dijital Gümrük Çözümleri

Son teknoloji BT çözümlerimiz sayesinde tüm gümrük süreçlerini 7/24 takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, en yüksek güvenlik standartlarını sağlamak üzere dijital trendlere ayak uydururuz

Local

Küresel Bilgi Birikim, Yerel Varlık

Avrupa’da 100’den fazla stratejik konuma yayılmış küresel profesyoneller ağımız sayesinde yerel gümrük ihtiyaçlarınıza yanıt veririz. 

Sık Sorulan Sorular | Customs Clearance

Gümrük işlemleri ne kadar sürmektedir?

Gümrük işlemleri genel olarak 12-24 saat arasında sürmektedir ve bu süre, ilgili departmanın iş yüküne bağlı olarak değişmektedir. Gerekli evraklar mevcut değilse veya hatalıysa ya da ürünlerin dikkatlice incelenmesi gerekiyorsa gümrük işlemleri daha uzun sürebilir.

Gümrük işlemleri için gerekli belgeler nelerdir?

İthalat işlemlerinde menşe şahadetnamesi ve ithalat izni, ana gümrük belgeleri olarak kabul edilir. Bunların yanı sıra, Uygunluk Sertifikası, ürünlerin dolaşımına dair beyanname ve ithalat kontrol beyannamesi de ithalat ve ihracat süreçleri için gerekebilir.

Gümrük işlemlerinin maliyeti nedir?

Prensipte, gümrük makamlarının yönetim maliyetleri ücretsizdir. Özel hizmetler sunuluyorsa Gümrük Ücretleri Yönetmeliği’ne göre ilgili ücretler alınır veya masraflar karşılanır.

Hangi ürünlerin gümrük işlemlerinden geçmesi gerekir?

Ürünler AB sınırları içinde engelsiz bir biçimde taşınabilir. Ancak AB sınırlarının dışına çıkacaksa yürürlükteki gümrük kurallarına uyulması ve ilgili vergilerin ödenmesi gerekir. Gümrük makamlarınca çıkarılacak masraflar, AB yönetmeliklerine göre belirlenir.

Gümrük işlemlerini kendim tamamlayabilir miyim?

Gümrük prosedürleri karmaşık olabilse de kendiniz veya lojistik iş ortağınızla bir ithalat beyanı hazırlayıp ibraz edebilirsiniz. AB gümrük makamları, ticaret anlaşmaları uyarınca birbirine bağlı çalışsa da, ithalat beyanlarının hazırlanması ve ibraz edilmesi için farklı elektronik platformlar kullanırlar. Dolayısıyla süreç, ülkeden ülkeye önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Bunun yanı sıra, yeni yasa ve düzenlemeleri takip etmek zaman alıcı olabilir ve hataları doğurabilir. Sonuç olarak, gümrük işlemlerinin karmaşıklığı, gecikmeleri ve yüksek para cezalarını beraberinde getirebilir. Bu sebeple bu süreci bizim gibi bir uzmanla beraber yürütmenizi öneririz.

Merhaba. Size yardımcı olabilir miyim?

Bizimle iletişime geçin