Customs Support
Sık Sorulan Sorular | SSS

Customs Support, hizmetlerimiz ve sizi gümrük süreçlerinde nasıl desteklediğimiz hakkında sorunuz mu var? İhtiyacınız olan tüm bilgiler aşağıda.

Tam hizmet veren gümrük uzmanınız
Dijital inovasyon aracılığıyla doğru zamanda ve eksiksiz gümrük hizmetleri
Tüm AB’de uluslararası gümrük desteği

Küresel Ticarete Güç Katıyoruz

Merhaba. Size yardımcı olabilir miyim?

Ali Kaplan
Ali Kaplan
Türkiye İş Geliştirme Direktörü

SSS

Customs Support kimdir?

Customs Support, gümrük ihtiyaçlarınız için Avrupa’nın önde gelen tarafsız gümrük ortağıdır. Gümrük ve uyumluluk üzerine gelişmiş bilgi birikimimizle etkili ve dijital gümrük çözümleri sunuyoruz. 1700’ü aşkın uzmanımız, size yardım etmek için hazır. Ürünlerinizin ithalat ve ihracat süreçlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını istiyorsanız bizi tercih edin.

Customs Support adı altında ticaret yapan şirketler hangileri?

Customs Support olarak bağımsız bir biçimde ve satın almalar yoluyla büyürüz. Grup bünyesindeki tüm şirketler, Customs Support adı altında çalışır. Tüm şirketleri görmek için bu sayfaya göz atın.

Customs Support AEO sertifikalı mıdır?

Evet, AEO sertifikalıyız. Böylece müşterilerimize bu avantajları sağlarız: AEO sertifikalı şirketler, gümrük işlemlerini basitleştiren süreçlere başvurabilirler. Bu sayede daha hızlı, etkili ve güvenilir süreçlerden yararlanırlar. AEO sertifikalı şirketler, gümrük işlemlerini basitleştiren süreçlere başvurabilirler. Bu sayede daha hızlı, etkili ve güvenilir süreçlerden yararlanırlar. Bu sertifika, gümrük ve diğer mercilerle olan ilişkileri geliştirir. Bu sayede sorunlar oluştuğunda daha etkili, kolay ve kesintisiz iletişimden yararlanırsınız. Bu sertifika, aynı zamanda periyodik olarak değerlendirmelerden geçtiğimiz anlamına gelir. Bu sayede beyannamelerinizin daima tam uyumlu olmasını garanti edebiliriz.

Customs Support hangi ülkelerde hizmet veriyor?

12 Avrupa ülkesinde ofislerimiz bulunuyor: Hollanda, Almanya, Belçika, Fransa, Polonya, Birleşik Krallık, İrlanda, İtalya, İspanya, İsviçre, Finlandiya ve İsveç. Gelişmiş iş ortağı ağımız sayesinde pek çok ülkede hizmet sunabiliyoruz. Global varlık gösteren müşterilerle çalışıyoruz. Yerel ofislerimizle iletişime geçin.

Customs Support’un iş ortakları kimlerdir?

Önemli paydaşlarla güçlü ve saygın ilişkiler kuruyoruz. Müşterilerimizle ortaklık kurmanın yanı sıra EvoFenedex, Fenex, NBCC ve DSLV gibi yerel gümrük merci ve kuruluşlarıyla oldukça yakınız.

Customs Support, ne tür gümrük hizmetleri sunuyor?

Customs Support, sektörde öncü niteliğinde İthalat, İhracat, Transit ve Mali Temsilcilik hizmetleri sunar. Ürünlerinizin ithalat, ihracat ve transit işlemlerinin eksiksiz biçimde tamamlanması için tüm gerekli evrakların hazırlanma ve sunulma süreçlerinde size destek oluyoruz.

Customs Support, ne tür Danışmanlık hizmetleri sunuyor?

Deneyimli ve uzman danışmanlarımız, tüm ihtiyaçlarınıza yanıt vererek gümrük danışmanlığı sunmak üzere hem uzaktan hem sahada hem de şirket içinde destek sağlar. Size bu konularda danışmanlık sağlarız: AEO Sertifikası hizmetleri, Gümrük Uyumluluk Programları, Ürün Sınıflandırma desteği, Hızlı Tarama hizmetleri, İzin Taleplerine yönelik hizmetler ve Tedarik Zinciri Optimizasyonu hizmetleri. Ayrıca Brexit ile alakalı sorularınızda da destek olabilir, çalışanlarınız için eğitim programları sağlayabiliriz. Deneyimli danışmanlarımız size destek olmak için burada!

Customs Support, ne tür Güvenlik hizmetleri sunuyor?

Customs Support, çalışanlarınızın her alanda güvenliğini sağlamak için çeşitli güvenlik hizmetleri sunar. Güvenlik hizmetlerimizi yalnızca Hollanda’da sunuyoruz. Bu hizmetler risk analizi ile depo, konteyner ve diğer düşük havalandırmalı alanlarda tehlikeli gazların elleçlenmesini kapsar. Talebiniz üzerine güvenlik alanında eğitim ve danışmanlık da sağlayabiliriz. Son olarak, konteyner depomuzda ürünlerinizi ve konteynerlerinizi geçici olarak depolayabilirsiniz. Hollanda’da pek çok farklı alanda ve geniş bir konum ağıyla hizmet sağlarız. Her zaman bir adım uzağınızdayız.

Customs Support’un hizmetleri kapsamına girmeyen ürünler var mı?

Tütün (veya tütünle ilişkili) ürünler, silah ve cephane ve nitröz oksit için gümrük hizmetleri sunamıyoruz. Size nasıl destek olabileceğimiz konusunda uzmanlarımızla iletişime geçmekten çekinmeyin.

Customs Support, nakliye şirketleriyle nasıl çalışır?

Customs Support, ithalat ve ihracat alanındaki geniş deneyimi ve güncel bilgi birikimiyle nakliye şirketlerine bağımsız gümrük ortağı olarak destek olur. Lojistik iş akışlarınızı analiz eder ve size özel çözümler geliştiririz. 30.000’i aşkın müşteriden oluşan portföyümüzle sizin müşterilerinizi de tanıyor olabiliriz. Bu sayede gümrük beyanname süreçlerini daha hızlı bir şekilde tamamlarız.

Customs Support, çok uluslu şirketlere nasıl destek olur?

En büyük ve bağımsız dijital gümrük ortağınız olarak yerel bilgi birikimimizle küresel varlık gösteriyoruz. 1700’ü aşkın yerel uzmanımız, sınıfının en iyisi ve doğru gümrük bilgileri sağlar ve uluslararası şirketlere gümrük aktiviteleri konusunda danışmanlık verir.

Customs Support, büyük ürün sahiplerine nasıl destek olur?

Dijitali önceliklendiren yaklaşımımız, büyük ürün sahipleri için bir avantajdır. Tedarik zincirinizde gümrük işlemlerinizi otomatize eder ve 7/24 hatasız gümrük beyannameleri sunabiliriz. Bu sayede tedarik zinciriniz aksamaz.Ürün sahiplerinin gümrük işlemlerini kolaylaştırıyoruz.

Customs Support, ürünlerini Avrupa’ya gönderen küçük şirketlere nasıl destek olur?

1700’ü aşkın uzmanımız, Avrupa’da 100’den fazla konumda şirketlere yerel bilgi birikim sunar. Gümrük düzenlemelerine dair güncel bilgilerimiz ve 20 yılı aşkın deneyimimizle şirketlere gümrük süreçlerinde en iyi şekilde destek oluruz.

İhtiyacım olan gümrük belgelerini nerede bulabilirim?

Sizlerin dijital gümrük ortağıyız. İşinizi kolaylaştırmak üzere tüm gerekli belgeleri web sitemizde yayınladık. Tüm belgeleri web sitemizde bulabilirsiniz.

En yeni gümrük haber ve gelişmelerini nerede bulabilirim?

Düzenli olarak güncel haberleri yayınlar ve müşterilerimizle paylaşırız. Haberler sayfamızdan en yeni gelişmeleri takip edebilir veya bültenimize abone olabilirsiniz.

Talebimi işleme almak için hangi bilgilere ihtiyacınız var?

Asgari olarak aşağıdaki bilgi ve belgelere ihtiyaç duyarız:

•    Şirket bilgisi (İsim, adres, telefon, iletişim kişisi)
•    Ürünlerinizin dolaşımına dair detaylı bilgi
•    Ticari fatura (KDV numarası, EORI numarası ve uygun ticari terimlerin kullanılması gereklilikleri dahil)
•    Çeki listesi
•    Dolaşım Belgesi (ör. Konşimento / CMR)
•    Menşe şahadetnameleri (geçerli olduğu durumda)

Ürün tipi ile ihracatın konumu ve ithal eden ülkeye bağlı olarak ek belgeler de gerekebilir. Örneğin, ruhsat, imtiyaz ve kotayla ilgili belgeler.

Customs Support ile nasıl iletişime geçebilirim?

Gümrüklerle ilgili tüm talepleriniz için dilediğiniz her an gümrük uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Size en kısa süre içinde dönüş sağlarız.

Gümrük müşavirimle nasıl iletişime geçebilirim?

Gümrük müşavirinizle telefon ve e-posta aracılığıyla ya da yüz yüze görüşebilirsiniz. İletişimde olabildiğince açık olmanız ve gönderi veya evraklarınızdaki herhangi bir değişikliği müşavirinize bildirmeniz oldukça önemlidir. Yerel uzmanlarımızla hemen iletişime geçin.